Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1097
mod_vvisit_counterWczoraj1565
mod_vvisit_counterWizyt w tygodniu5883
mod_vvisit_counterWizyt w miesiącu41101
mod_vvisit_counterŁącznie wizyt4636646

Online(20 minutes ago): 22
Twój IP: 3.236.232.99
,
Dziś: Paź 27, 2021

Serwis miejscowości Wieprzów
Już są dostępne stare zdjęcia Wieprzowa i jego mieszkańców. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
piątek, 24 czerwca 2016 08:05

Dzięki uprzejmości mieszkańców otrzymaliśmy już pierwsze stare zdjęcia z okresu przedwojennego oraz powojennego. Prezentujemy je w kategorii Galeria. Zachęcamy bardzo inne osoby do przejrzenia swoich zasobów fotograficznych i również udostępnienia innych zdjęć związanych z Wieprzowem i jego mieszkańcami.


                                                      Na zdjęciu: Rada Rodzicielska z roku ok. 1960.

W celu kontaktu w sprawie udostępnienia zdjęć prosze o kontakt pod numer tel. 606714549 oraz e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Poprawiony: piątek, 24 czerwca 2016 09:01
 
Strażacy podczas uroczystości Bożego Ciała 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
piątek, 03 czerwca 2016 11:05

W święto Bożego Ciała jest już tradycją, że druhowie strażacy z Wieprzowa uczestniczą i pełnią asystę podczas oragnizowanch w tym dniu procesji. W tym roku również w dniu 26 maja drużyna strażacka z Wieprzowa stawiła się w umundurowaniu galowym oraz ze swoim wozem bojowym do dyspozycji ks. Proboszcza Czesława Grzyba, aby razem przejść w uroczystej procesji ulicami Tomaszowa Lubelskiego. Tegoroczna trasa przemarszu wiodła od Sanktuarium Matki Boskiej Tomaszowskiej do Kościoła Św. Ojca Pio. Nasi strażacy służyli jako asysta oraz dbali o porządek podczas procesji. Pogoda dopisała więc i uczestników było dość dużo, ale nasi druhowie jak co roku sprawili się bardzo dobrze, co nawet podkreślił w podziękowaniach na koniec procesji ks. Proboszcz. W imieniu Prezesa OSP, jak również duszpasterzy naszej parafi serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom za udział w tej pięknej religijnej uroczystości.

 

źródło:www.tomaszow-sanktuarium.pl

Poprawiony: sobota, 04 czerwca 2016 06:21
Więcej…
 
Nasi Strażacy na Powiatowym Święcie Ludowym w Bełżcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
środa, 25 maja 2016 10:03

W dniu 22 maja 2016 na zaproszenie Zarządu Powiatowego PSL w Tomaszowie Lubelskim druchowie strażacy z OSP Wieprzów (Piotr Więcławek, Andrzej Bucior i Jacek Palak) wraz ze sztandarem uczestniczyli w Powiatowym Święcie Ludowym w Bełżcu. Pogoda dopisała, ponieważ nie było, ani deszczu, ani ogromnego słońca. Wyjazd naszego pocztu sztandarowego koordynował kol. Artur Nowosad, który pełni funkcje Prezesa OSP Wieprzów, a zarazem jest członkiem PSL. Głównym punktem uroczystości była Msza Święta popdczas której poświęcony i wręczony został nowy sztandar dla ZG PSL w Bełżcu. Nasi druchowie strażacy z pocztem sztandarowym pięknie prezentowali się w orszaku innych sztandarów i godnie reprezentowali naszą miejscowość, za co im oraz kol. Prezesowi gorąco dziękujemy. Po Mszy Świętej jak to zawsze na świętach ludowych był poczęstunek wojskową grochówką i małym co nieco.......... A później zabawa do samego rana.


 

Poprawiony: środa, 25 maja 2016 10:25
 
Majówka Klubu Seniora 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
czwartek, 05 maja 2016 13:57
W dniu 3 maja seniorzy z Klubu Seniora w Wieprzowie rozpoczęli sezon grillowy. Pogoda w tym dniu dopisała, więc seniorzy dzięki uprzejmości państwa Kazimiery i Stanisława Radkowskich uczestniczyli w przejażdżce bryczkami po okolicy. Podczas przejażdżki seniorzy doskonale się bawili, a poza tym mogli poczuć tzw. wiatr we włosach i bezpośrednio obcować z przyrodą. Po przejażdżce wszyscy udali się do siedziby Klubu Seniora w Wieprzowie i wspólnie bisiadowali rozpoczynając sezon grillowy 2016.Poprawiony: czwartek, 05 maja 2016 14:20
 
Mapa Wieprzowa z roku 1888 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
niedziela, 27 marca 2016 14:58

Dzięki uprzejmości Pana Jana Wosia i jego zbiorów udało nam się odtworzyć mapę Wieprzowego Jeziora części północnej (Wieprzowa Tarnawackigo) z roku 1888. Oryginał niestety nie został odnaleziony jedynie kserokopie. Wiele dokumentów, zdjęć i innych bardzo istotnych materiałów związanych z historią naszej małej ojczyzny przepada.  Dlatego prosimy wszystkich, którzy posiadają takie dokumenty o przkazanie ich do skopiowania aby mogły służyć przyszłym pokoleniam. Obecnie przygotowujemy materiał do publikacji o Wieprzowie, ale ciągle zbieramy materiały. W związku z tym jeszcze raz prosimy o zaanagażowanie się wszystkich mieszkańców lub osób związanych z naszą miejscowością i posiadających ciekawe, historyczne dokumenty oraz udostępnienie ich. Mapa dostępna w kategori galeria.

Pozdrawiam

Robert Kuźniarz /administrator stron/

tel. kont. 606714549 e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Poprawiony: niedziela, 27 marca 2016 14:59
 
Nowe włądze OSP w Wieprzowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
wtorek, 08 marca 2016 15:33

 


W dniu 13-02-2016 odbyło się w Świetlicy wiejskiej w Wieprzowie Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Jednostki OSP w Wieprzowie.

Druhowie z uznaniem podsumowali pracę Zarządu OSP w okresie ostatniej kadencji oraz udzielili ustępującemu Zarządowi absolutorium.

Podczas zebrania zostały wybrane również nowe władze OSP w Wieprzowie.

W skład obecnego Zarządu weszli:

Artur Nowosad - Prezes

Borowicz Krzysztof - Wiceprezes/Naczelnik

Andrzej Bucior - Z-ca Naczelnika

Karolina Lepionka - Skarbnik/Kronikarz

Andrzej Radkowski - Sekretarz

Tadeusz Borowicz - Gospodarz

 

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Bucior, Taedusz Borowicz, Karolina Lepionka i Artur Nowosad

 


Komisja Rewizyjna:

Waldemar Woś - Przewodniczący

Dionizy Romańczuk - Członek

Wiesław Puźniak - Członek

 

Nowemu Zarządowi życzymy dużo wytrwałości i tyle samo powrotów w pełnym składzie co wyjazdów do akcji.

 

Poprawiony: niedziela, 27 marca 2016 14:20
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 4 z 7

Imieniny

Dzisiaj : Jwony Sabiny
Jutro: Szymona Tadeusza
Pojutrze : Euzebii Wioletty

Czas

Ulti Clocks content

Galeria Fotograficzna