Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1152
mod_vvisit_counterWczoraj1565
mod_vvisit_counterWizyt w tygodniu5938
mod_vvisit_counterWizyt w miesiącu41156
mod_vvisit_counterŁącznie wizyt4636701

Online(20 minutes ago): 15
Twój IP: 3.236.232.99
,
Dziś: Paź 27, 2021

Serwis miejscowości Wieprzów
Fotografia z lat 40-tych młodziezy z Wieprzowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:28

Dzięki uprzejmości Pani Wiesławy Grabek - Woś możemy opublikować fotografię z lat czterdziestych  (ok. 1944r) na której znajduje się młodzież z Wieprzowa. Zdjęcie to pani Wiesława pozyskała od Pani Józefy Rycak. Jest ono to tym bardziej cenne, ponieważ zdjęć upamietniających szerszą grupę osób, a nie tylko rodzinę  jest bardzo mało. Niestety wszystkich osób na zdjęciu nie możemy zidentyfikować. Jeżeli ktoś jest w stanie podać ich imiona i nazwiska byłby to ogromny krok do upamietnienia osób mieszkających kiedyś w Wieprzowie. Ponawiamy także prośbę o przejrzenie swoich archiwów fotograficznych. Może wśród zdjęć znajdują się również takie perełki jak to publikowane poniżej. Poszukujemy różnych zdjęć nawet z okresu powojennego, które uapmietniają jakieś wydarzenia, gdzie można zobaczyć naszą miejscowośc z dawnych lat, a także żyjących tu ludzi.  Informacje o tym zdjęciu, jak również o innych posiadanych prosimy kierować na mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwonić pod numer 606714549 (Robert Kuźniarz).

Poprawiony: poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:49
 
Życzenia 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 15:28
 
Fundusz Sołecki na 2018 rok rozdysponowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
niedziela, 24 września 2017 19:21

W dniu 23 września 2018 roku o godz 19:00 odbyło się zebranie wiejskie Sołectwa Wieprzów. Celem zebrania było określenie zadań do realizacji w 2018 na jakie ma być przeznaczony fundusz sołecki. Kwota do dyspozycji sołectwa na rok 2018 wynosi ok 28 000,00 zł. W zebraniu w drugim terminie uczestniczyło 11 mieszkańców. Na początku Sołtys Tadeusz Borowicz przedstawił założenia tegorocznego funduszu sołeckiego i jego wykonanie. Podkreślił, że do chwili obecnej nie zostało zrealizowane żadne z przewidzianych działań, ale z jego informacji wynika, że do końca roku maja one być wykonane. Następnie Zaproponował zgłaszanie propozycji. Pierwszy wniosek zgłosiła Pani Danuta Radkowska i Tadeusz Borowicz i dotyczyła budowy drogi gminnej przy szkole od szkoły w kierunku koloni (na początek odcinek od drogi powiatowej do wysokości parkingu za kościołem) oraz geodezyjnego wyznaczenia granic pozostałej części drogi w celu przygotowania jej do dalszej modernizacji. Drugi wniosek zgłoszony został przez Roberta Kuźniarza oraz Sławomira Wojtasa i dotyczył wykopania rowu na terenie wspólnoty gruntowej po stronie północnej drogi w kierunku jeziora, a także oczyszczenie zbiornika retencyjnego przy jeziorze, gdzie ten rów miałby ujście. Swój wniosek umotywowali tym, że w ubiegłych latach często dochodziło do podtopień i zalewania gospodarstw zlokalizowanych od szkoły w kierunku świetlicy oraz przy drodze gminnej za świetlicą. Wykopanie rowu pozwoliłoby na przejecie dużej ilości wody z Wieprzowa Tarnawackiego, a oczyszczenie zbiornika szybkie jej odebranie, co w efekcie mogłoby zapobiec podtopieniom. W toku głosowania pierwszy wniosek został przegłosowany do realizacji 7 głosami, co przy 11 obecnych stanowiło większość, natomiast drugi wniosek upadł. Na koniec Sołtys poprosił o dyskusję podczas której nikt nie zabrał głosu, po czym podziękował wszystkim za udział i zakończył zebranie. Podsumowując zabranie należy ubolewać nad faktem, że na zebraniu pomimo wielu ważnych sparaw dotyczacych sołectwa była tak mała frekwencja.

Poprawiony: niedziela, 24 września 2017 19:33
 
Mecz GKS ku pamięci Kacpra Iwanickiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
sobota, 16 września 2017 06:13

W dniu 15-09-2017 roku na stadionie sportowym w Wieprzowie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy GKS Oldboy i GKS Junior. Mecz był poświęcony pamięci niedawno tragicznie zmarłemu zawodnikowi GKS-u Koacprowi Iwanickiemu. Data meczu nie była przypadkowa, gdyż w tym dniu Kacper ukończyłby 18 lat. Na meczu stawiło się bardzo wielu zawodników i działaczy, którzy byli na przełomie wielu lat gry GKS-u związani z tym klubem. Na początku meczu kilka słów powiedział Prezes GKS-u Artur Nowosad, a później chwilą ciszy uczczono pamięć Kacpra. Mecz pomimo założenia, że ma być jedynie zabawą był pełen emocji i zacięcia sportowego ze strony zawodników obu drużyn. Sprawiło to, że dzięki temu był on bardzo ładnym wydarzeniem sportowym. Pierwsza połowa skończyla się prowadzeniem 1:0 dla GKS Olboy, ale w drugiej połowie GKS Juniorzy wyrównali i mecz skończył się remisem 1:1. Wydarzenie to było pięknym wpomnieniem Kacpra o którym jak podkreślił Prezes GKS Tarnawatka nigdy drużyna nie zapomni. Wszystkim zawodnikom i kibicom którzy przybyli na mecz, aby wspomnieć Kacpra serdecznie dziękujemy.

 

   

 

Poprawiony: sobota, 16 września 2017 06:54
 
Dni Wieprza 2017 - święto miejscowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
czwartek, 24 sierpnia 2017 10:31

Tegoroczne Dni Wieprza zostały zdominowane przez niezbyt sprzyjającą aurę. Pomimo tego nie zabrakło publiczności, chociaż nie było jej tyle, co w latach poprzednich, kiedy to pogoda organizatorów wyraźnie rozpieszczała. W niedzielę 20 sierpnia br. na placu przy świetlicy wiejskiej w Wieprzowie z atrakcji przygotowanych przez organizatorów mogli skorzystać zarówno starsi, jak i młodsi.


Poprawiony: czwartek, 24 sierpnia 2017 12:08
Więcej…
 
Dni Wieprza 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert   
piątek, 11 sierpnia 2017 20:02
Poprawiony: czwartek, 24 sierpnia 2017 10:40
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 3 z 7

Imieniny

Dzisiaj : Jwony Sabiny
Jutro: Szymona Tadeusza
Pojutrze : Euzebii Wioletty

Czas

Ulti Clocks content

Galeria Fotograficzna